הסכמים במקרקעין

בבואכם לרכוש דירה – יד שניה, חדשה, מגרש או כל נכס נדל"ן, רצוי מאוד כי עורך דין המתמחה במקרקעין ילווה את העסקה כולה(אנו ממליצים לשכור עורך דין נפרד לכל צד בעסקה).

עורך הדין יבדוק את זכויותיכם בלשכת רישום המקרקעין (טאבו), ברשות מקרקעי ישראל, ברשם המשכונות ובשאר גופים נדרשים, יסייע בקבלת החלטות נכונות ויגן על זכויותיהם. עורך הדין יערוך בדיקות ובירורים מול הרשויות הרלוונטיות, וידאג כי ההליך הבירוקרטי והמנהלי יעשה בצורה היעילה והמהירה ביותר.
עוד בטרם יתחייב הלקוח לחוזה ייבדקו לפרטי פרטים כל נושא משפטי הקשור בנכס (זכויות הבניה, עיקולים, צווי הריסה….), בדיקות אשר יגנו על הלקוח מעוגמת נפש כלכלית ונפשית.

 

במקרים מתאימים יידרש יעוץ של גורם מומחה נוסף שאינו משפטן, כגון: הנדסאי אדריכלות לאיתור קיומן או העדרן של חריגות בניה, מודד לאימות ובחינת נכונות השטח הנרכש וכיוצ"ב. מומחים הבוחנים את השטח מהצד הפיזי ומסייעים בעבודתו של עורך הדין, בעת הצורך.
לאחר בדיקה מדוקדקת של כל הזכויות ולאחר שנמצא כי הנכס הנרכש בבעלות המוכר, נקי מחובות, שעבודים או עיקולים, יערוך עורך הדין הסכם מקרקעין הממצה את כל זכויותיו של לקוחו. בהמשך יקבע עת לחתימת ההסכם, אשר ייחתם במעמד עורך הדין והצדדים הרלוונטיים.
בשלב הבא, תרשם הערת אזהרה על הנכס, לטובת הקונים, בלשכת רישום המקרקעין ובכך, יבטיח עורך הדין את זכויותיהם של לקוחותיו עד תום ביצוע העסקה ורישום הנכס על שמם.

לאחר ביצוע התשלום יעבירו בעלי הנכס לקונים את החזקה, ולעורך הדין את כל המסמכים והאישורים הנדרשים בהסכם: שטרות מכר, ייפוי כוח בלתי חוזר, שטרות משכנתא, אישור מס שבח ואישורי עירייה. לאחר קבלת המסמכים ירשם הנכס על שמם של הקונים.

משרדנו מטפל בכל תחומי המקרקעין, מול גורמים פרטיים, קבלנים, עסקים, רשות מקרקעי ישראל ועוד:

הסכמי מקרקעין
 – לכל סוגי הנכסים: דירות, מגרשים, חנויות, משרדים, נכסים מסחריים ועוד
הסכמי רכש/ מכר מקרקעין – בין אנשים פרטיים, קבלנים, מרשויות ציבור וכו'
הסכמי חכירה – מול רשות מקרקעי ישראל או גורמים פרטיים, וכן הארכת חוזה חכירה
הסכמי מתנה במקרקעין 
– כאשר מדובר בנכס שמועבר במתנה העסקה טעונה רישום
רישום זכויות/ עדכון רישומים 
– בטאבו או ברשות מקרקעי ישראל, על פי צו ירושה/צוואה, תיקון רישומים, רישום ראשון ועוד
רישום בתים משותפים – רישום של מספר יחידות דיור נפרדות המצויות בחלקה אחת (במבנה אחד או במבנים סמוכים) כבית משותף ויחוד יחידת דיור נפרדת לכל גורם.
הסכמי שכירות
הסכם מכירת דירה
חוזה מכירת דירה

עסקת נדל"ן היא מסוג העסקאות החשובות, המהותיות והגדולות שאנשים עושים בחייהם, אי-לכך חשוב לבחור בעורך דין המתמחה בתחום המקרקעין.
עורך דין המתמחה בתחום המקרקעין יזרז את ההליכים, ימנע מכם טרחה מיותרת ויחסוך בעבורכם כסף רב.

לעורך הדין יאיר קולמן מעל 20 שנה של ניסיון בתחום המשפטי. הוא משקיע את כל מרצו במתן יחס אישי ומקצועי, מעניק טיפול מקיף, יעיל ובלעדי בתיקים – מתחילתם ועד סופם, כאשר הגינות, יושרה והקפדה על פרטים הם חלק אינטגראלי מהתנהלותו.

תביעות מקרקעין

פינוי מקרקעין– מפולש שחדר למקרקעין ללא רשות, משוכר שלא משלם דמי שכירות, או שוכר שהסכם השכירות שלו תם ואינו משיב את הנכס לבעליו

סכסוכי גדר/ סכסוכי שכנים – מיקום קו הגבול בין החלקות, סכסוכים בין שכנים על גודל החלקה או מיקום הגדר המפרידה בין החלקות, לרבות תשלומי איזון בגינם או דמי שימוש

ליקויי בניה– תביעה כנגד קבלן אשר בנה את הדירה בגין לקויים המצויים בדירה או אי עמידה בהתחייבויות בהתאם למפרט, או בתקנים הנדרשים לדירה

הפרעה למקרקעין – הפרעה למעבר, לכניסה, לשימוש, להנאה מהמקרקעין וכו'

דמי שכירות – שוכר שאינו משלם את דמי השכירות הקבועים בהסכם

דמי שימוש ראויים – אדם העושה שימוש במקרקעין ללא רשות וללא הסכם, חייב בתשלום דמי שימוש בגינם

העיסוק בתביעות מעורר בתובע תחושה קשה ומעיקה, מה גם שההתנהלות מול הגופים השונים עשויה להיות מעיבה, מתישה וארוכה, על כן ישנה חשיבות מכרעת בבחירת עורך דין אשר יהיה קשוב, סובלני ואמפאתי למצבכם

עורך הדין, יאיר קולמן, ידוע ברגישותו ללקוח, בדקדוקו בפרטים ובמתן שירות מקצועי ואדיב